Ugrás a fő tartalomra

6800 Hódmezővásárhely, Bajcsy-Zsilinszky Endre u. 7-9.


+36 (62) 202-475

Széchenyi 2020

Hírek


2025. márc. 20.
HSZC
  • HSZC iskolái
  • Cégek piaca
  • duális partner
  • HSZC Szentesi Pollák Antal Technikum
  • HSZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikum
  • HSZC Szentesi Boros Sámuel Technikum

Óriási siker volt a Centrum szentesi pályaorientációs rendezvénye

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum három technikuma, a Boros Sámuel, a Pollák Antal és a Zsoldos Ferenc szerdán tartotta közös, a Cégek Piaca elnevezésű pályaorientációs délelőttjét.

Óriási siker volt a Centrum szentesi pályaorientációs rendezvénye

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum három technikuma, a Boros Sámuel, a Pollák Antal és a Zsoldos Ferenc szerdán tartotta közös, a Cégek Piaca elnevezésű pályaorientációs délelőttjét. Az eseményen közép- és általános iskolások vettek részt, akik megismerhették a technikumi képzéseken túl azt is, milyen szakmákat kínálnak a számukra a jelenlévő cégek, de bemutatkoztak a rendvédelmi szervek és a kamara képviselői is.

Szerdán a szentesi Ifjúsági Ház adott otthont a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Cégek Piaca elnevezésű pályaorientációs rendezvényének. Kincses Tímea főigazgató köszöntőjében elmondta: a pályaorientáció az egész tanéven átívelő feladata mind a Centrumnak, mind a szakképző intézményeiknek – fogalmazott Kincses Tímea. - A Cégek Piaca a tavaszi rendezvényeink sorában a legnagyobb, valamint nem csak a pályaválasztás előtt álló általános iskolásokat támogatjuk abban, hogy milyen szakmát válasszanak maguknak, hanem az is a feladatunk, hogy a hozzánk járó diákokat segítsük az ágazati szakvizsgák letétele utáni szakmaválasztásban – hangsúlyozta Kincses Tímea. Az is fontos, hogy találkozzanak a tanulók azokkal a duális partnerekkel, cégekkel és hivatalos szervekkel, akik be tudják a számukra mutatni a leendő munkahelyeket, szakmai feltételeket és elvárásokat, amelyek várják majd őket az iskola után. 

A rendezvényen a HSZC mind a három szentesi technikuma képviseltette magát, így a Boros Sámuel, a Pollák Antal és a Zsoldos Ferenc is. Somosné Puskás Krisztinától, a HSZC Szentesi Boros Sámuel Technikum igazgatójától megtudtuk: az esemény egyik legfontosabb történése az, hogy három intézmény összefogva, egymást támogatva egy közös kiállítást hozott össze, melyen nem csak a technikumok mutatkoztak be, hanem a duális partnerek is. Így egy komplex szolgáltatást kínáltak mind a Centrum, mind más középiskolák diákjainak, valamint az általános iskolásoknak. 

A Boros Sámuel iskolában gazdálkodás-menedzsmenti, logisztikai és egészségügyi ágazatokban oktatják a fiatalokat, de a szerdai rendezvényre elsősorban az utóbbi képzést mutatták be, a duális partnereikkel közösen. A Cégek Piaca szentesi helyszínén igen nagy és változatos kínálattal találkozhattak még az érdeklődők. A Pollák Antal Technikum például a távközlési és az informatikai ágazatát jelentette meg, a Zsoldos Ferenc Technikum pedig a szépészeti és fodrászati ágazatot jelentette meg, de az eseményen bemutatkoztak még a hegesztők, a burkolók és a csőszerelők is. 

Somosné Puskás Krisztina kiemelte: az egészségügyi ágazat diákjai számos olyan hasznos tudás birtokosai lesznek a képzésük során, amit az élet számos pontján tudnak majd kamatoztatni. Hozzátette: ezek az alapvető ismeretek mindenki számára fontosak lennének, hiszen egy baj esetén azonnal reagálni és segíteni tudnak. Az igazgató elmondta: a diákjaik több mint a fele a 13. osztály befejezését követően szakmájukban tanulnak tovább, és aki elhelyezkedik, az is marad a szakmájában.

A börzén több duális partner, így a Metalcom Zrt. is részt vett. A cég PR-vezetője, Iglódi Katalin kifejtette: több éve dolgoznak együtt a Pollák Antal Technikummal, elsősorban távközlés-technikával foglalkoznak, így ezen szakma leendő mestereit képzik. Kétéves duális képzésben távközlési technikusokat képeznek, a cégnél történik a gyakorlati, az iskolában pedig az elméleti tanítás. A zrt. korszerű laborral, oktatóteremmel rendelkezik, ahol mind nappali, mind esti oktatásra várják a diákokat. A PR-vezető megjegyezte: a sikeres vizsgákat megszerző azon fiataloknak, akik náluk végezték a gyakorlati képzésüket, minden esetben munkaszerződést ajánlanak, általában kivitelezői munkakörben kezdhetik el a pályafutásukat.

 

 

GALÉRIA

Szentes Cégek Piaca 2025

Szentes Cégek Piaca 2025
Szentes Cégek Piaca 2025
Szentes Cégek Piaca 2025

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Zöld böjt

Hálával és felelősséggel - Ilyen volt a Zöld böjt a HSZC-ben és iskoláiban

A világ erőforrásai végesek és felelősséggel tartozunk azok megőrzéséért. Az 5 alapelv mentén életre hívott Zöld böjt fontos vállalásokra inspirálta a HSZC-t és iskoláit. Sokféle programot szerveztek harmóniában a természettel.

2025. ápr. 23.
HSZC
Nyári tábor 2025

Szakmai nyári táborok a HSZC szervezésében

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum 2025 nyarán is elindítja pályaorientációs táborsorozatát általános iskolásoknak.

2025. ápr. 22.
HSZC
Zöld böjt ültetés

Így őrizi a HSZC a teremtett világot

Különleges üzenetet hordoznak azok a növények, amelyeket a HSZC dolgozói ültettek nagypéntek előtt a Zöld böjt jegyében.

2025. ápr. 16.
HSZC


KIMIKK
CsmkikEmberi Erőforrás TámogatáskezelőEmberi Erőforrások MinisztériumaHatártalanulHódmezővásárhely mobilalkalmazásNemzeti Tehetségkutató Program
Széchenyi 2020

    • SZC logo fehér
    • Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum

      6800 Hódmezővásárhely, Bajcsy-Zsilinszky Endre u. 7-9.

    • Telefon: +36 (62) 202-475

      E-mail: hszc.titkarsag@hiszk.hu

      OM azonosító: 203039

      Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/007549; E/2020/000182


    2025Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum